2015. március 11., szerda

Ha valami egyszerű , még nem biztos , hogy unalmas


Szeretem a szép , finom dolgokat . Lehet az vad színes , buja mintás , csillogó és ünnepi vagy egészen egyszerű .Nem mindig tudom tudatosan megmagyarázni az okát , hogy valami miért tetszik , s valami miért nem . Van hogy a vad mintákban találok harmóniát , néha pedig csicsásnak látom .A természetben is gyönyörű egy virágos rét teli színekkel és formákkal , de ha a tenger közepén hajózunk , s nincs a látóhatáron más csak a végtelen víztükör , az éppolyan gyönyörű .
Ez a pulcsi , most éppen az egyszerű változat .Finom barna szín , picit szöszös alpaca fonal , egyszerű testhezálló vonalvezetés , semmi különös ..... de nagyon szeretem . Felülről kötöttem , így varrni nem kellett egy cm-t sem .Csupán annyit mintáztam , hogy a vállak vékony  csavarását végigvezettem a pulóver oldalán .
Az anyaga : Drops 100 % alpaca 
Tű : 3,5-s
Mennyiség : 27 dkg 






2015. január 25., vasárnap

Nemezkiállítás

Nemezkiállításon jártam a minap Székesfehérváron .A Vidák család által készített , s általuk gyűjtött nemezek bemutatója volt . Szeretnélek néhány fotó erejéig meginvitálni titeket .
















2015. január 7., szerda

Sapik

Azzal kezdeném , hogy szeretettel kívánok mindannyiótoknak boldog , örömökben és alkotnivalókban gazdag új esztendőt !

Nagyon hamar elrepültek az ünnepek .Mire észbekaptam , már lehet leszedni a karácsonyfát .De hát ez a dolgok rendje .:)

Sapikat kötöttem az elmúlt pár napban . 





Ő szabad préda .Saját festésű gyapjúfonalból készült , saját minta alapján .A mérete állítható , csupán a gombot kell odébb varrni .Egyébként egy átlagos női fejre éppen jó .S finom meleg .




Ő pedig a én buksimat melengeti , mert bizony itt van a tél , most már igazán .Saját fonás az alapfonal , s a felső részen hozzáfogtam egy szál selyem -mohair ( Barka Vattacukor )keverék fonalat .

2014. december 8., hétfő

Jeges nyakbavaló

Valahogy a kék színnel nehezen barátkozom . A meleg színek sokkal közelebb állnak hozzám .Viszont tetszik a hűvös , jeges világoskék , a türkiz , a mély petrolkék és kissé zöldes kék , az indigó és a tengerészkék , az elegáns sötétkék ..... :) Szóval szépek .
Ebben a szellemben készült ez a nyakmelegítő is .Kedvem támadt kék színű gyapjút festeni , s kártolni egy kevés selyemmel , más kékekkel .Megfontam , s aztán tanakodtam mi is legyen belőle .Mígnem a lelki szemeim előtt megjelent egy puha , vastag és meleg nyakmelegítő .



A minta saját , s egyszerű , mert maga a fonal is szép . A saját fonáshoz fogtam egy szál , még régebben vásárolt Vattacukor nevezetű mohair -selyem keveréket , s így kerekedett ilyen szép textúra .



2014. december 4., csütörtök

Ó azok a csodás 20-as évek !


Mindig is csodáltam a 20-as évek divatját , bár hozzáteszem különösebben maga a divat sosem érdekelt .Jobban szeretem a klasszikus örök érvényű ruhadarabokat .
A 20-as évek viszont kivétel . Csodás kelmék , flitterek , csipkék , laza és mégis nagyon nőies szabásvonalak .Végre eltűntek a kényelmetlen fűzők , s a nők fellélegezhettek . Csodás kor lehetett . :)
A kalap készítésnél mindig megihlet ...sőt másfajta kalapok nem is igazán jutnak eszembe .
Így készült ez a kettő is .





2014. november 15., szombat

Csak semmi faxni :)


Szürke , fehér és lila bambuszfonalból kötöttem ezt a kendőt .Csak egészen egyszerű mintát képzeltem el hozzá , hiszen a színek feldobják az amúgy sem unalmas ezüstszürkét .A bambuszfonal pedig szinte selyemfényű és gyönyörű az esése .
Kötni viszont kicsit unalmas volt ....de azért megérte . :)




2014. november 11., kedd

Egy szín , két technika

Kíváncsi ember lévén szeretek kipróbálni ezt-azt . Most arra vetemedtem , hogy egy festett szalaggyapjút (amit sajna nem fotóztam le ) megfonjak kétféle módon .Az első kérésre készült vékony-vastag fonal .nagyon szépen kiadja a színeket .Imádom fonni ezeket a fonalakat ! :)


Aztán fogtam , s a maradékot kártolón összekártoltam , s kétágú fonallá fontam .
Az eredmény egy finomabb , sokkal egységesebb színhatás .




2014. szeptember 7., vasárnap

Nemezelt nyakbavalók

Egy technika , de mégis két külön világ . :)
Az egyik csupa bohém vidámság , a másik komoly és elegáns .



2014. augusztus 26., kedd

Kártolt battból fonva , s belőle szőve ...

 Igyekszem szép sorban megmutatni az elmaradásaim . Nyáron sajna nincs túlzottan kedvem leülni a gép elé , hiszen annyi minden mást is lehet csinálni .De közben azért nem voltam tétlen , sok új holmit alkottam .
Ő egy másik szövött sál , melynek a fonalát magam kártoltam és fontam .
A fonalak várakoztak egy ideig a sorsukra , aztán valahogy egymás mellé keveredve jól érezték magukat . :)
S született egy újabb sál .


Velük kezdődött :
  Egy kis rózsaszín selyem-merinó keverék  :


 Egy kis barna , bordó és fehér selyem -merinó keverék :



S egy kis sárga , kék , homok selyem-merinó keverék : 



S az elkészül sál : 







2014. augusztus 24., vasárnap

Szerelemszövés

Mert minden cm fonal , s minden megszövött sor csupa gyönyörűség volt a lelkemnek . A barnás-piros rovingot  régóta tartogattam , s most jött el az ideje annak , hogy formába öntsem . A barack és lila fonalakból készült a felvetés .Hagytam , hogy maguk a színek mintázzák a sálat , s nem terveztem semmit csak szőttem .A fonal finom átmenetei adják a szolid mintát .